Zimowe akcje SK CARITAS

5 grudnia 2018roku wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS  uczestniczyli w diecezjalnych obchodach  Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Z tej okazji w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem bp. Mariana Rojka. Potem był film w kinie „Stylowy” i wspólny poczęstunek.

7 i 8 grudnia nasi wolontariusze brali udział w ogólnopolskiej akcji Caritas „Tak, pomagam”. Zbieraliśmy produkty żywnościowe, z których wykonaliśmy 50 paczek świątecznych dla potrzebujących uczniów  naszej szkoły.

23 grudnia przy kościele św. Jerzego  i 13 stycznia przy kościele Chrystusa Króla członkowie naszego koła zbierali do puszek ofiary dla chorego Kubusia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom o otwartych sercach, którzy wspomogli nasze akcje.

 


Przedświąteczne zbiórka żywności - akcja Caritas TAK POMAGAM

Uczniowie działający w Szkolnym Kole Caritas po raz kolejny aktywnie zaangażowali się w zbieranie żywności na terenie sklepów Lidl i Biedronka.

Ogólnopolska akcja „Tak, pomagam!” cieszyła się dużym odzewem ze strony wolontariuszy naszej szkoły, którzy poświęcili swój czas, aby pomóc drugiemu człowiekowi w umileniu Świąt Wielkanocnych. Paczki żywnościowe trafią do najbardziej potrzebujących rodzin uczniów naszej szkoły. Pomaganie daje dzieciom wiele radości i satysfakcji. W czasie akcji udało nam się uzbierać 400 kg i 75 litrów produktów spożywczych.

Wszystkim darczyńcom oraz sieciom sklepów Biedronka i Lidl za okazałą pomoc serdecznie dziękujemy! Wyrażamy również wdzięczność wszystkim wolontariuszom i nauczycielom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie zbiórki.


„TAK, POMAGAM!”

Już po raz trzeci wolontariusze Szkolnego Koła Caritas mieli możliwość włączyć się w Ogólnopolską przedświąteczną akcję „Tak, pomagam!”. Młodzież wraz z nauczycielami naszej szkoły zbierała żywność w jednym ze sklepów sieci Biedronka. Podczas zbiórki udało nam się uzbierać 370kg i 57litrów produktów spożywczych, które następnie w formie paczek trafiły do potrzebujących. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za włączenie się w zbiórkę, a także wszystkim ludziom dobrego serca, którzy otworzyli swoje serca dla innych.


Młodzież Caritas w Zamościu

Grudzień wszystkim kojarzy się ze świętami, Mikołajem i szczególnym zwróceniem uwagi na potrzebujących. Ale jest to również miesiąc, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. To właśnie tego dnia Pani Dyrektor Teresa Bogdanowicz - Bordzań i Pani Magdalena Pikul zabrały młodzież Szkolnego Koła Caritas do Zamościa, aby razem z innymi Wolontariuszami naszej diecezji wspólnie świętować ten dzień.

Uroczyste obchody rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył Ks. Bp. Marian Rojek. Następnie wszyscy zebrani udali się do Kina „Stylowy” na projekcję filmu pt. „Dwie Korony” opowiadającego o życiu św. Maksymiliana Kolbego. Później dla wszystkich przybyłych na spotkanie przygotowany był poczęstunek.

W tym szczególnym dniu serdecznie dziękujemy wolontariuszom Caritas z naszej szkoły i życzymy, aby nie zabrakło im sił do wspierania potrzebujących, bo przecież „Z dobrem przychodzi serce, choćby najmniejsze”.


Piątka” pomaga - dyplom dla Szkolnego Koła Caritas

Ksiądz Jan Twardowski pisał: „Dobro jest mało dostrzegalne, o nim przeważnie nie mówi się, nie pisze, jest wyciszone, niekrzykliwe”. Taka jest też rola wolontariuszy, którzy bezinteresownie pomagają innym.

Dobrocią i bezinteresownością wykazali się również wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas wraz ze swoimi opiekunkami- panią Ewą Giełczyk i panią Dagmarą Brodziak. Udowodnili oni, że warto i trzeba pomagać. 21 czerwca 2017 roku włączyli się do akcji „Kilometry Caritas”, która polegała na przyklejaniu „złotówek” do taśmy klejącej. Na ten cel zostały przeznaczone pieniądze z kiermaszu ciast, pikniku „Czas na zdrowie” oraz zbiórki przeprowadzonej w Kościele św. Jerzego.

Wszystkim przyświecał szczytny cel- pomoc potrzebującym dzieciom z naszej diecezji poprzez finansowanie dożywiania, wyprawek szkolnych, stypendiów socjalnych czy wypoczynku.

Uczniowie naszej szkoły pracowali z dużym zaangażowaniem. Udało się im uzbierać  2566 złotówek, które zapełniły 58m taśmy. Finał akcji Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej odbył się 9 lipca 2017 roku podczas festiwalu Soli Deo w Biłgoraju. Nasza szkoła była jedną z placówek, które nazbierały najwięcej pieniędzy.

Dziękujemy wolontariuszom za włączenie się w to dzieło. Mamy nadzieję, że funduszy i sił nie zabraknie również na przyszły rok.


 

z powrotem | linki |napisz do nas | ciekawe strony
© Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Nadstawna 62A
e-mail: bilgoraj_sp5@poczta.onet.pl
telefon: (0-84) 688-04-81,
Prowadzenie strony: Józef Osieł