Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

 

 

 

Archiwum

 
   

 

Zbiórka Żywności Caritas TAK, POMAGAM!

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji Caritas TAK, POMAGAM, która ma na celu pomoc osobom najbardziej potrzebującym.

Zbieraliśmy artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których wykonamy paczki świąteczne dla potrzebujących uczniów z naszej szkoły. Uśmiech, życzliwe słowa, radosne powitania klientów sklepu oraz zaproszenie do udziału w akcji Caritas sprawiły, że nasze kosze bardzo szybko zapełniały się. Byli też tacy ludzie, którzy wrzucali produkty do kosza i dodatkowo wręczali owoce lub słodycze naszym wolontariuszom w podziękowaniu za ich zaangażowanie. Nawiązywały się też rozmowy. Jedna z pań powiedziała:  Zawsze biorę udział w takich akcjach, bo kiedyś sama byłam w potrzebie i ludzie mi pomogli. Inna dodała: Nigdy nie wiadomo, czy kiedyś ja nie będę potrzebowała pomocy, dlatego pomagam.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, rodzicom za wychowywanie dzieci do wrażliwości i pomocy drugiemu człowiekowi oraz wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas. Dobro zawsze wraca tylko czasem w innej postaci.


Kiermasz ciast

We wtorek 3 grudnia od wczesnych godzin porannych  rodzice, babcie, dziadkowie oraz uczniowie przynosili do szkolnej stołówki różnorakie wypieki. Ciasta tortowe, serniki, piernik,  rurki z kremem, wafle, rolady, babeczki, ciasta z owocami i galaretką znalazły się na kiermaszu ciast, który został zorganizowany, aby pomóc w rehabilitacji Piotrka Kozaka.

Na przerwach ustawiały się długie kolejki chętnych do zakupu słodkości. Łakocie rozchodziły się bardzo szybko, ponieważ były smaczne, a i cel był szczytny.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i kupującym ciasto za włączenie się do akcji. Pieniądze w kwocie 2240 zł zostały przekazane na specjalne konto Caritas  Dla Piotrka z ZSBiO w Biłgoraju . Organizatorem kiermaszu było Szkolne Koło Caritas i Szkolny Klub Wolontariusza Pomocna dłoń.


Kromka chleba dla sąsiada - ogólnopolska akcja Caritas

20 września członkowie Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Caritas Kromka chleba dla sąsiada. Wolontariusze zbierali produkty spożywcze i chemiczne, z których zostały przygotowane paczki dla osób starszych, chorych i potrzebujących.


 

z powrotem | linki |napisz do nas | ciekawe strony
© Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Nadstawna 62A
e-mail: bilgoraj_sp5@poczta.onet.pl
telefon: (0-84) 688-04-81,
Prowadzenie strony: Józef Osieł