Festyn „Czas na zdrowie”

„Dla Kamila”

6 czerwca o godzinie 9.00 Pani dyrektor Teresa Bogdanowicz- Bordzań powitała wszystkich zgromadzonych przed szkołą zaproszonych gości, uczniów, rodziców oraz nauczycieli, rozpoczynając festyn „Czas na zdrowie”, z którego dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Następnie wystąpili sygnaliści z Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju, dając popis gry na rogach sygnałowych.

Pierwszym punktem programu był taniec fitness prowadzony przez uczennice klas VI-VII. Po takiej rozgrzewce wygłodniali uczestnicy mogli się posilić, kupując zdrową żywność na stoiskach przygotowanych przez uczniów klas IV-VII. Wybór był ogromny, na stołach piętrzyły się stosy owoców, kanapek z warzywami, zdrowych przekąsek. Można było pokrzepić ciało różnego rodzaju  zdrowymi sokami, koktajlami oraz sałatkami owocowymi i warzywnymi. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i zjeść drugie śniadanie, siedząc na kocu w cieniu drzew rosnących przy placu szkolnym.

W ramach pikniku odbył się również bieg sztafetowy na dystansie 100 metrów, w którym wzięli udział uczniowie z wszystkich klas. Pasjonaci sportu obserwowali zmagania uczniów klas IV-VII w meczu piłki nożnej oraz koszykówki. Uczniowie klas 0-III spotkali się ze strażakami, ratownikami medycznymi oraz policjantami, którzy opowiadali o swojej pracy oraz o właściwym zachowaniu się z sytuacjach niebezpiecznych.

Na szczęście pogoda dopisała i piknik udał się wyśmienicie. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że ten dzień była bardzo udany.

 

 


 

 

z powrotem | linki |napisz do nas | ciekawe strony
© Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Nadstawna 62A
e-mail: bilgoraj_sp5@poczta.onet.pl
telefon: (0-84) 688-04-81,
Prowadzenie strony: Józef Osieł