PRZYNIEŚ MAKULATURĘ – POMÓŻ MIESZKAŃCOM AFRYKI!

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w akcji charytatywnej

MAKULATURA NA STUDNIE.

Oddając makulaturę możemy wesprzeć mieszkańców Afryki w uzyskaniu dostępu do czystej wody, a z pieniędzy uzyskanych w zbiórce zostanie wybudowana studnia głębinowa. Robiąc porządki w swoich domach nie tylko przyczynimy się do ochrony środowiska, ale również pomożemy tym, którym żyje się gorzej od nas. Kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki! Warto zapamiętać ten przelicznik.

Zbierana będzie makulatura: książki, zeszyty, gazety, czasopisma, opakowania kartonowe szare i kolorowe. Makulaturę przynosimy odpowiednio zapakowaną np. książki, czasopisma należy związać mocnym sznurkiem ( najlepiej podwójnie), można też zapakować w karton. Nie przynosimy makulatury luzem, nie wkładamy do paczek foli, tworzyw sztucznych, materiałów. Waga 1 paczki nie powinna być większa niż 10 – 15 kg.  Paczki należy składać w pomieszczeniu socjalnym obok szatni w dniach 10- 21.09. 2018r.

Zapraszamy do włączenia się w dzieło, które może uratować życie lub zmienić byt wielu naszych braci na lepsze. Pomoże ofiarować radość potrzebującym w Afryce, ale również każdemu uczestnikowi naszej akcji – uskrzydlając serce przez czynienie dobra.