Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

 

 

 

 

 
   

 

„Marzycielska Poczta” jednoczy uczniów „Piątki”

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2017 roku uczniowie klas IV- VII po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Marzycielska Poczta”. Pod opieką pani Katarzyny Różańskiej i pani Elżbiety Cząstkiewicz powstały oryginalne, kolorowe i pomysłowe kartki z pięknymi życzeniami bożonarodzeniowymi. 

Adresatem kartek i życzeń świątecznych był 12- letni Tobiasz Nowicki z Lublina, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Chłopiec z powodu swojej choroby i powikłań po leczeniu nie może normalnie bawić się z kolegami i jest samotny. W związku z tym wszyscy mają nadzieję, że kartki, które otrzyma sprawią mu dużo radości i uśmiechu.


„Marzycielska Poczta” w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego
w Biłgoraju

W marcu 2017 roku społeczność szkolna dołączyła do pisania kartek i listów w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Marzycielska Poczta”.

Przygotowania zaczęły się od zapoznania uczniów z założeniami przedsięwzięcia oraz profilami podopiecznych na stronie internetowej „Marzycielskiej Poczty”.

Krzyś Majka z Rzeszowa stał się bliski naszym uczniom. Chłopiec, który 27.04.2017r. obchodzi swoje 14 urodziny ma wiele ciekawych zainteresowań. Uczniowie z oddziałów przedszkolnych i klas I-VI przyłączyli się do bezinteresownego tworzenia kartek i pisania listów z okazji Świąt Wielkanocnych oraz zbliżających się urodzin Krzysia.

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

 


Akcja „Marzycielska Poczta” w naszej szkole

Nasza społeczność szkolna dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”. Akcja ta polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

Jednym z chorych dzieci jest Krzyś Majka z Rzeszowa. Krzyś ma urodziny 27.04.2017r. i kończy 14 lat. Krzyś, który urodził się z przepukliną oponowo- rdzeniową jest wielkim fanem wyścigów na wózkach oraz wędkarstwa. Uwielbia szkołę, ma w niej dużo kolegów. Jest bardzo lubiany zarówno wśród rówieśników, jak i starszych uczniów. W wolnym czasie, chociaż ma go bardzo mało gra na PS3 lub na komputerze, lubi grać w karty, w gry planszowe. Mimo choroby jest pogodnym i wesołym dzieckiem, zawsze uśmiechniętym i bardzo gadatliwym, ciekawym świata i ludzi.

Samorząd Uczniowski zachęca do uczestnictwa w akcji i napisania do Krzysia listu, bądź kartki z życzeniami urodzinowymi. Kartki można przynosić do biblioteki szkolnej, do wychowawcy, bądź przekazać szkolnej koordynatorce akcji- pani Katarzynie Różańskiej do dnia 3 kwietnia 2017r.