POLA NADZIEI 2018 - KWESTA

W ramach kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei” przy kościele parafialnym Św. Jerzego w Biłgoraju po niedzielnych Mszach Świętych 11 marca 2018 r. odbyła się kwesty na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych.

Znakiem rozpoznawczym kampanii jest żonkil-międzynarodowy symbol nadziei, wręczany ofiarodawcom podczas kwesty. Kwiaty żonkili wykonali uczniowie i nauczyciele szkół: Szkoły Podstawowej nr 5  i Gimnazjum nr 1 w Biłgoraju. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za czynny udział w kweście.

Foto: portal internetowy bilgorajcom.pl


Kwesta na rzecz Hospicjum Santa Galla

„Pola nadziei” jest akcją, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie opieki hospicyjnej w społeczeństwie. W Polsce po raz pierwszy akcję zorganizowało w roku 1998 Hospicjum św. Łazarza z Krakowa. Obecnie „Pola nadziei” odbywają się w wielu polskich miastach. Akcja ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia.  Co roku na początku października w okolicach Międzynarodowego Dnia  Opieki Poliatywno –Hospicyjnej ludzie na całym świeci sadzą żonkile.

Nasza szkoła już kolejny rok uczestniczy w akcji „Pola nadziei”. W dniu 24.11.2016 r. odbyło się sadzenie żonkili w przyszkolnym ogródku.

Kontynuując akcję „Pola nadziei” uczniowie i nauczyciele przygotowali papierowe żonkile na kwestę, która odbyła się  w dniu 23 kwietnia 2017 r. w kościele pw. św. Jerzego w Biłgoraju. Wspólnie z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej przy parafii św. Jerzego w Biłgoraju zbieraliśmy fundusze  na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach. 

Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom.


Pola Nadziei - klasa 6a sadzi żonkile

W dniu 24.11.2016r. w naszej szkole odbyło się sadzenie żonkili w ramach kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei”. Klasa 6a przy pomocy opiekunów zasadziła 30 żonkili w przyszkolnym ogródku. Była to jedna z akcji, które nasza szkoła  prowadzi, aby wspomóc Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych.

Żonkilowe „Pola Nadziei" są znakiem jednoczącym społeczeństwo z osobami cierpiącymi, uwrażliwiają na ich potrzeby, a także skłaniają do refleksji nad sensem cierpienia, bólu i samotności.

 
 

z powrotem | linki |napisz do nas | ciekawe strony
© Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Nadstawna 62A
e-mail: bilgoraj_sp5@poczta.onet.pl
telefon: (0-84) 688-04-81,
Prowadzenie strony: Józef Osieł