LATO, LATO, LATO CZEKA…

Trudne poranki, koszmarne sprawdziany, długie wypracowania, ułamki, przydawki, dynastie- to już za nami. Właśnie zakończył się kolejny pracowity rok szkolny. Teraz tylko „relaks, woda i przygoda”. Ci, którzy solidnie przyłożyli się do pracy, odebrali świadectwa z czerwonym paskiem. Inni cieszą się, że będą mogli w końcu poleniuchować.

Rok szkolny zakończył się występem uczniów klas piątych, którzy wysnuli refleksję, że tak naprawdę najwięcej ciekawych rzeczy dzieje się nie w czasie wakacji, ale wtedy, kiedy chodzimy do szkoły.

Pani dyrektor w swoim wystąpieniu dziękowała uczniom za chęć rozwijania swoich talentów, udział w akcjach charytatywnych, aktywne włączenie się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości pod hasłem „Piątka dla Niepodległej” i gratulowała wysokich wyników w nauce. Nie zabrakło też podziękowań dla rodziców, którzy wspierali nasze działania i inicjatywy. Pani dyrektor dziękowała również wszystkim niepedagogicznym pracownikom szkoły oraz nauczycielom za całoroczną pracę, a w szczególności indywidualne podejście do każdego ucznia.

Mamy nadzieję, że wszyscy odpoczną w czasie wakacji i z nowym zapasem sił wrócą do szkoły we wrześniu.

Życzymy całej społeczności uczniowskiej, dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły wspaniałych, może trochę szalonych wakacji.

Do zobaczenia za dwa miesiące!


Z Bagiennym Bractwem Obserwatorów Terenowych .....

24 maja 2018 roku klasa II b brała udział w wycieczce turystyczno - krajoznawczej do Janowa Lubelskiego. Rozpoczęliśmy od wizyty w Łążku Garncarskim, gdzie każdy z nas mógł poznać zawód garncarza i wykonać gliniane naczynka na kole garncarskim. Z Bagiennym Bractwem Obserwatorów Terenowych poznawaliśmy przyrodę Lasów Janowskich. Samochodami terenowymi  dojechaliśmy do leśnych zakątków , w których mogliśmy obserwować koniki biłgorajskie i poznać tereny zagospodarowane przez bobry. Wiele radości sprawiły przejażdżki alejkami arboretum na pendzokach. Braliśmy udział w zabawach ruchowych i konkurencjach rekreacyjnych. Nie zabrakło też konkursów edukacyjnych. To był naprawdę udany wyjazd.

 

 

z powrotem | linki |napisz do nas | ciekawe strony
© Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Nadstawna 62A
e-mail: bilgoraj_sp5@poczta.onet.pl
telefon: (0-84) 688-04-81
Prowadzenie strony: Józef Osieł