Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

 

 

 

 

 
   

 

Spotkanie z policjantem

Dnia 25 września w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej z policjantem. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa drogowego. Dzieci miały okazje zapoznać się z zasadami i poćwiczyć w obecności policjanta właściwe zachowania na drodze.  Uczniowie byli bardzo zaciekawieni i chętnie brali udział w ćwiczeniach. Zostały też dzieciom zaprezentowane rekwizyty jakich policjanci używają w swojej pracy m.ni. alkomat, radar prędkości, potocznie zwany lizak itp.

Na koniec spotkania pojawił się niezwykły gość jakim był pies policyjny rasy owczarek niemiecki o imieniu Lilo - który stał się główną atrakcją dla dzieci. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się na czym polega praca psa w policji, jakie są jego zadania oraz jak wygląda pozycja obronna w razie ataku bezpańskiego psa. Dzieci podziękowały policjantom  wielkim aplauzem.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Sprzątanie Świata

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w największej polskiej akcji ekologicznej: Sprzątanie świata – Polska, która przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Celem przedsięwzięcia było budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska.

Akcja „ Sprzątanie Świata” corocznie pokazuje, że w naszej szkole kształci się pokolenie twórcze, aktywne i pozytywnie zaskakujące świadomością i poczuciem odpowiedzialności za losy nie tylko najbliższego otoczenia, ale także całej planety.


DZIEŃ KROPKI – święto kreatywności i odkrywania talentów

16 września w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o nieśmiałej Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci z klas I-III. Dziewczynka na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada jak można dzięki kropce uwierzyć w siebie.

Uczniowie naszej szkoły postanowili, tak jak Vashti, poszukać swoich uzdolnień. Tego dnia lekcje zamieniły się w pracownie, rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł. Niewątpliwie ten dzień wywołał wiele uśmiechów i radości. Pozwolił uczniom zrozumieć fakt, iż każdy z nas ma jakiś dar i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości.


ZNOWU RAZEM!

1 września przywitał nas ulewą i silnym wiatrem. Jednak dzisiaj nikt nie narzekał na pogodę. Minęło prawie sześć miesięcy od ostatniego dzwonka przed zwieszeniem zajęć. Może niejednego to zdziwi, ale prawdą jest, że stęskniliśmy się za szkołą, a rozłąka z przyjaciółmi dała się wszystkim we znaki. Kiedy korytarze znowu wypełniły się uczniami i zapanował przyjemny rozgardiasz, przypomnieliśmy sobie, że bijącym sercem szkoły są jej uczniowie 

Mimo że zmieniły się trochę warunki nauki, a nowym obyczajem stało się noszenie maseczek oraz dezynfekcja i częste mycie rąk, to i tak cieszymy się z powrotu do tradycyjnego nauczania.

W tym nowym, ale wyjątkowym roku szkolnym życzymy wszystkim wytrwałości, satysfakcjonujących osiągnięć oraz samych przyjemnych chwil.

 

 

z powrotem | linki |napisz do nas | ciekawe strony
© Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Nadstawna 62A
e-mail: bilgoraj_sp5@poczta.onet.pl
telefon: (0-84) 688-04-81,
Prowadzenie strony: Józef Osieł